facebook

Dane teleadresowe:

Nieszawska 19
61-022 Poznań
woj. Wielkopolskie

tel. +48 61 87 11 530
faks +48 61 87 11 533
Wyślij wiadomość
http://www.wshig.pl

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu jest uczelnią niepaństwową, powstałą w 1993 roku. Celem jej działań edukacyjnych jest przygotowanie kadry zarządzającej hotelami, restauracjami, obiektami rekreacyjnymi i agencjami turystycznymi na całym świecie. Ważną część edukacji w WSHiG stanowi nauczanie języków obcych.

Studenci uczą się trzech dowolnie wybranych języków oraz obowiązkowo języka migowego. Uczelnia oferuje również szeroką gamę lektoratów nadobowiązkowych w ramach tego samego czesnego.

Uczelnia jest aktywnym uczestnikiem programu Unii Europejskiej Erasmus LLP. Tą drogą WSHiG prowadzi wymianę swoich studentów i pracowników naukowych z uczelniami zachodnimi, jak również ma możliwość dofinansowania praktyk zawodowych płatnych jeszcze przed wyjazdem. Cechą charakterystyczną WSHiG jest bardzo dynamicznie funkcjonujący Dział Praktyk Zagranicznych. Dzięki niemu studenci mogą kilkakrotnie w czasie trwania studiów korzystać z wyjazdów, podczas których zdobywają kompetencje zawodowe i językowe oraz zarabiają pieniądze na swoje potrzeby i czesne.

Szkoła współpracuje tylko z renomowanymi obiektami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Francji, Grecji, Hiszpanii, USA, Niemczech, we Włoszech oraz Szwajcarii. Kontakty zagraniczne to także liczne wyjazdy w ramach pokazów i międzynarodowych konkursów kulinarnych m.in. w Hiszpanii, Peru, Meksyku, Ekwadorze, Brazylii, Argentynie, Portugalii, na Kubie i w Emiratach Arabskich. W związku z przynależnością do AEHT (Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Luksemburgu) uczelnia bierze czynny udział w międzynarodowych konferencjach i spotkaniach organizowanych przez stowarzyszenie.


Oferta

Uczelnia oferuje studentom studia stacjonarne i niestacjonarne:

Studia I stopnia [licencjackie] 3-letnie
Studia II stopnia [magisterskie] 2-letnie
Studia Podyplomowe - roczne

Studia I i II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja w ramach trzech specjalności:

hotelarstwo i gastronomia
obsługa ruchu turystycznego
zarządzanie i marketing w hotelarstwie gastronomii, turystyce i rekreacji

Studia podyplomowe – roczne w zakresie:

manager gospodarstwa turystycznego
obsługa finansowo-księgowa obiektu turystycznego
manager turystyki

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia. Zapis ten został zawarty ze względu na możliwość drobnych, ludzkich pomyłek. Jeżeli zauważysz nieścisłość - napisz do nas, a niezwłocznie ją wyjaśnimy.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry